Aktywne filtry

Rośliny strączkowe - fasola czerwona

Zalety nasion strączkowych można by mnożyć właściwie w nieskończoność… Są one niezwykle cennym źródłem białka, toteż bardzo chętnie wykorzystuje się je w diecie bezmięsnej. Dostarczają także niezbędnych węglowodanów, zachowując przy tym niski indeks glikemiczny. Są także bogate w błonnik pokarmowy, dzięki czemu pomagają regulować procesy trawienne oraz wspomagają wchłanianie pochodzących z jedzenia wartości odżywczych. Właśnie dlatego w naszej ofercie dostępna jest m.in. fasola czerwona, z której można przygotować wiele popularnych i naprawdę smakowitych potraw.

Soczewica brązowa i kotlety sojowe

Sporym zainteresowaniem cieszy się także soczewica brązowa – to kolejna roślina z grupy strączkowych, która dostarcza organizmowi wielu cennych składników odżywczych. Jest źródłem potasu, który pomaga obniżać ciśnienie krwi oraz kwasu foliowego, który wspomaga prawidłowy przebieg ciąży. Z kolei wysoki indeks sytości soi sprawia, że kotlety sojowe stanowią nie tylko znakomitą pod względem samych wartości odżywczych alternatywę dla zwykłego schabowego, ale są idealnym wyborem dietetycznym dla osób, które chcą ograniczyć liczbę spożywanych kalorii.

Newsletter

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Avocado Vegan Online

 

LESS WASTE

Głęboko wierzymy, że wybierając ekologiczne alternatywy przyczyniamy się do dbania o naszą planetę. Znajdziecie u nas produkty na wagę do własnych pojemników, by ograniczyć ilość produkowanych śmieci.

MISJA

Roślinnie i bez krzywdy dla innych. Naszym celem jest troska o ludzi, zwierzęta oraz otaczający świat. Drobnymi wyborami czynimy wielką zmianę!

JAKOŚĆ

Kosmetyki, chemia gospodarcza oraz jedzenie sprawdzone przez nas. Chcemy się dzielić tym, co sami lubimy.

NASZE SKLEPY

Avocado Vegan Shop

Avocado Vegan Store & More

 


 

Loga pozostałych marek Avocado

 

AVOCADO VEGAN:  BISTRO / SPOT / PESTKA / SHOP / STORE & MORE / ONLINE / CATERING