Aktywne filtry

Cukier brązowy, trzcinowy, kokosowy

Nadmierne spożycie białego cukru może prowadzić do otyłości oraz związanych z nią chorób, takich jak nadciśnienie, problemy z wydolnością serca czy nawet nowotwory. Warto zatem całkowicie wyeliminować go z diety lub zamienić na inne, mniej szkodliwe lub bogatsze odżywczo substancje, takie jak bardzo popularny cukier trzcinowy. Stanowi on o wiele lepszy pod względem wartości odżywczych zamiennik zwykłego cukru. Przy jego zakupie należy jednak uważać, by nie paść ofiarą oszustwa ze strony producentów, którzy pod etykietą „cukier brązowy” sprzedają zwykły, karmelizowany cukier, który od tego białego różni się jedynie zdecydowanie wyższą ceną.

Cukier kokosowy BIO i inne zamienniki

Znakomitym wyborem dietetycznym będzie m.in. cukier kokosowy BIO, który pozyskuje się bezpośrednio z wody kokosowej. Poddaje się ją obróbce termicznej, podczas której odparowuje sam płyn, a pozostają wszystkie inne cenne składniki odżywcze oraz słodki smak. Poza wymienionymi zamiennikami cukru istnieje jeszcze wiele innych substancji, które naprawdę warto wprowadzić do swojej diety. Są to m.in. syrop z agawy, erytrytol czy ksylitol – sklep Avocado Vegan posiada je wszystkie, naturalnie, w swojej ofercie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi produktami i jednocześnie zachęcamy do podejmowania samych świadomych decyzji żywieniowych.

Newsletter

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Avocado Vegan Online

 

LESS WASTE

Głęboko wierzymy, że wybierając ekologiczne alternatywy przyczyniamy się do dbania o naszą planetę. Znajdziecie u nas produkty na wagę do własnych pojemników, by ograniczyć ilość produkowanych śmieci.

MISJA

Roślinnie i bez krzywdy dla innych. Naszym celem jest troska o ludzi, zwierzęta oraz otaczający świat. Drobnymi wyborami czynimy wielką zmianę!

JAKOŚĆ

Kosmetyki, chemia gospodarcza oraz jedzenie sprawdzone przez nas. Chcemy się dzielić tym, co sami lubimy.

NASZE SKLEPY

Avocado Vegan Shop

Avocado Vegan Store & More

 


 

Loga pozostałych marek Avocado

 

AVOCADO VEGAN:  BISTRO / SPOT / PESTKA / SHOP / STORE & MORE / ONLINE / CATERING