Aktywne filtry

Ziarna i ich właściwości – nasiona chia

W „tradycyjnym” modelu żywieniowym bardzo często spożywamy mocno przetworzone produkty: białe pieczywo, kolorowe napoje, słodycze czy fast foody. Tymczasem im mniej przetworzona żywność, tym więcej wartości odżywczych zawiera. Właśnie dlatego powinniśmy zwracać uwagę m.in. na spożywanie większej ilości ziaren. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się nasiona chia, które stanowią świetny dodatek zarówno do deserów, jak i wytrawnych potraw. Doskonale sprawdzają się np. jako składnik dodawany do zagęszczenia sosów – dostarczają wielu cennych wartości odżywczych, nie wpływając przy tym zbytnio na smak dań.

Jeszcze więcej ziaren – siemię lniane BIO, pestki dyni...

Dostępne w ofercie siemię lniane BIO jest znakomitym źródłem wapnia, cynku i magnezu, a także kwasów omega-3 oraz przeciwutleniaczy. Dzięki temu spożywanie go korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia, poprawiając przy okazji kondycję skóry, włosów i paznokci. Godnym polecenia produktem z kategorii ziaren są pestki dyni łuskane, które zdecydowanie warto włączyć do swojej diety. Są dosyć kaloryczne, dlatego nie należy spożywać ich w nadmiernych ilościach, jednak już niewielka porcja dziennie może podnieść poziom testosteronu u mężczyzn, a także zapobiegać miażdżycy czy spowalniać proces starzenia.

Newsletter

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Avocado Vegan Online

 

LESS WASTE

Głęboko wierzymy, że wybierając ekologiczne alternatywy przyczyniamy się do dbania o naszą planetę. Znajdziecie u nas produkty na wagę do własnych pojemników, by ograniczyć ilość produkowanych śmieci.

MISJA

Roślinnie i bez krzywdy dla innych. Naszym celem jest troska o ludzi, zwierzęta oraz otaczający świat. Drobnymi wyborami czynimy wielką zmianę!

JAKOŚĆ

Kosmetyki, chemia gospodarcza oraz jedzenie sprawdzone przez nas. Chcemy się dzielić tym, co sami lubimy.

NASZE SKLEPY

Avocado Vegan Shop

Avocado Vegan Store & More

 


 

Loga pozostałych marek Avocado

 

AVOCADO VEGAN:  BISTRO / SPOT / PESTKA / SHOP / STORE & MORE / ONLINE / CATERING