Zalety spożywania naturalnej żywności


Obecne pokolenie coraz częściej opiera swoją dietę na przetworzonej żywności. Przez brak czasu i chęci do gotowania wiele osób sięga po szybkie, niezdrowe przekąski, nie zdając sobie sprawy z ich wpływu na organizm. Długa lista składników pełna konserwantów i polepszaczy smaku przyczynia się do problemów trawiennych, braku energii czy stanów zapalnych. Zamiast sięgać po tabletki czy suplementy diety maskujące skutki niewłaściwego trybu życia, warto postawić na zdrową dietę, bo to żywność naturalna jest najlepszym sposobem na profilaktykę chorób.

Czytaj więcej
W kategorii:
Tagi:

Catering ekologiczny — dlaczego warto dać mu szansę?


Ekologiczna żywność

Rozwój technologii przyniósł wiele możliwości wpływających na szeroko rozumiany komfort życia. Innowacje dotknęły także branżę gastronomiczną. Aby firmy cieszyły się wysokimi dochodami, powinny walczyć o uwagę klienta i odpowiadać na potrzeby rynku. Powstało wiele usług, które są oferowane przez restauracje. Jedną z nich jest zamawianie posiłków do domu. Catering polega na przygotowaniu posiłku i dostarczeniu go w wybrane przez klienta miejsce. Z czego wynika rozgłos usługi? Rosnąca popularność ściśle wiąże się z dynamicznym trybem życia pracujących ludzi, którzy np. nie mają możliwości zrobić sobie bądź dzieciom ciepłego dania. Szczególną pozycję na rynku zyskał catering ekologiczny. Można by rzec, że to rozwiązanie odpowiada zarówno na potrzebę oszczędności czasu, jak i poprawy stanu zdrowia. Przyrządzone posiłki są wykonane z naturalnych i zostają dostarczone pod drzwi naszego domu. Dlaczego warto dać szansę nowym rozwiązaniom?

Czytaj więcej
W kategorii:
Tagi:

Korzyści wynikające z dostępności żywności na wagę


Prowadzenie trybu życia zgodnego z naturą nie wiąże się tylko z wyrzucaniem śmieci do właściwego kosza. Ekologia to szeroko rozumiana świadomość dotycząca szeregu czynności wpływających na zdrowie naszej planety. Ochrona środowiska staje się coraz bardziej popularnym tematem, dlatego liczni przedsiębiorcy decydują się na prowadzenie lub dostosowanie usług w oparciu o zielony styl życia. Przyroda dostarcza nam niezbędnych składników, dlatego warto dbać o nią i wprowadzać nawyki działające na korzyść ogółu. Decydując się na zmianę, warto pamiętać, że „bycie ekologicznym” nie zawsze wiąże się z licznymi wyrzeczeniami stawianymi przed osobą planującą wprowadzić dobre nawyki. Dużym krokiem w stronę minimalizacji szkód jest możliwość zakupu żywności na wagę, który został spopularyzowany przez tzw. sklepy zero waste. W praktyce wiąże się z kupnem jedzenia nieznajdującego się w opakowaniach, a w torbach czy słoikach wcześniej przygotowanych przez klienta. Jak wprowadzenie takiej opcji może wpłynąć na stan naszej planety?

Czytaj więcej
W kategorii:
Tagi:

Dieta oparta na naturalnych produktach


Odpowiednie odżywianie się jest jednym z czynników odpowiadających za zdrowie i samopoczucie człowieka. Spożywanie żywności pozbawionej wartości odżywczych może wiązać się z wystąpieniem bolesnych przypadłości w przyszłości. Podstawą zdrowego trybu życia jest unikanie „śmieciowego jedzenia” zawierającego wysoką zawartości tłuszczy, cukrów, sztucznych ulepszaczy czy też barwników. Pozytywny wpływ na pracę naszego organizmu mają naturalne produkty wzbogacone m.in. w magnez, potas, wapń czy też aminokwasy. Zdaniem ekspertów, pełnowartościowe posiłki powinny składać się głównie z warzyw i owoców. Niestety, ludzie często decydują się na to, aby swój jadłospis oprzeć na niezdrowych przekąskach. Dieta składająca się głównie z fast-foodów i gotowych marketowych daniach stanowi duże zagrożenie dla naszego układu pokarmowego. Z czego wynika popularność takich nawyków? Niezdrowe żywienie często towarzyszy osobom, które nie potrafią poświęcić czasu na samodzielne wykonanie posiłku. Prawdą jest, że „śmieciowa dieta” nie tylko jest pusta w składniki odżywcze, ale i może wpłynąć negatywnie na zasobność naszego portfela. Jak można temu zaradzić?

Czytaj więcej
W kategorii:
Tagi:

Wege słodycze – słodkie przekąski i składniki wypieków


Słodkie przekąski

Bez względu na to, czy jesteśmy weganami, czy nie – wszyscy uwielbiamy słodycze i potrzebujemy raz na jakiś czas drobnej przerwy od codziennej diety, by zjeść pyszną czekoladę, baton lub słodki wypiek. Nie da się jednak ukryć, że w popularnych sieciowych marketach nie jest łatwo o duży wybór słodyczy dedykowanych weganom. Znacznie większy asortyment znajdziemy w sklepach internetowych lub stacjonarnych gromadzących wyłącznie artykuły wege, jednak te niestety nie są jeszcze tak powszechne, dlatego w wielu przypadkach to właśnie oferty online stanowią jedyne rozwiązanie. Wege słodycze dostępne w internecie są naprawdę różnorodne i zasmakują nie tylko zadeklarowanym weganom. To przekąski, na które pozwolić sobie może każdy bez względu na to, jaką dietę stosuje. Oferty sklepów internetowych powinny zainteresować zarówno wegan, jak i osoby, które z wegańskim stylem żywienia mają niewiele wspólnego, a chcą kupić słodycze chociażby na prezent dla bliskiej osoby. Taki słodki dodatek będzie świetnym uzupełnieniem do właściwego upominku. Z kolei kogoś, kto nie trzyma się diety roślinnej, możemy zainteresować nowym smakiem lub nietypowym składem wege produktów i w ten sposób rozpowszechniać weganizm wśród znajomych.

Czytaj więcej
W kategorii:
Tagi:

Produkty wegetariańskie i wegańskie online – doskonałe wsparcie dla zero waste


Konieczność redukcji odpadów powstających w gospodarstwach domowych jest dziś szczególnie ważna. Polepszają się standardy życiowe, przez co rośnie konsumpcjonizm, a powszechny dostęp do rozmaitych produktów spożywczych w przystępnych cenach skłania do kupowania „na zapas”, bo chcemy spróbować wszystkiego. Wielu z nas prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużo zepsutego jedzenia wyrzucamy po tak obfitych zakupach. Nie jesteśmy w stanie wszystkiego zużyć przed upłynięciem terminu ważności, toteż resztki pieczywa, warzyw, owoców czy nabiału lądują w koszu w przerażająco wielkich ilościach. Nie da się ukryć, że jest to cios dla naszych portfeli, jednak dużo bardziej cierpi z tego powodu planeta. Na szczęście podejście konsumentów do ekonomicznych zakupów i kompletnego wykorzystania żywności poprawia się. Inicjatywa zero waste jest podejmowana coraz częściej i chętniej. W internecie znajdziemy mnóstwo przepisów na posiłki składające się z resztek warzyw i innych produktów zalegających w naszych spiżarniach, a stosowanie się do zasady 7R potrafi wyrobić w człowieku dyscyplinę w kwestii ekologicznego stylu życia. Być może warto pójść o krok dalej i zastanowić się jeszcze nad formą naszych zakupów. Jeśli chodzi o produkty spożywcze, powszechnie nabywa się je w stacjonarnych marketach, bo tak jest szybciej, ale czy zastanawialiśmy się nad ofertami sklepów internetowych? Produkty wegetariańskie dostępne online są niezwykle różnorodne i rzadko spotykane w tradycyjnych punktach sieciowych. Kupowanie przez internet oznacza dla konsumenta większą wygodę i możliwość lepszego zaplanowania wydatków. Jakie ma to przełożenie na realizowanie koncepcji zero waste?

Czytaj więcej
W kategorii:
Tagi:

Wegański catering – z pożytkiem dla zdrowia i natury


produkty wegańskie

Świadomość konsumentów w kwestiach żywieniowych stale rośnie. Wegetarianizm i weganizm traktowane są nie tyle jako określona forma diety, ile świadomy styl życia polegający na przyjęciu pewnej perspektywy patrzenia na rzeczywistość. Rezygnujemy z udziału w odbieraniu zwierzętom prawa do życia dyktowanego przez ludzki konsumpcjonizm, zamiast tego zwracając się w stronę naturalnej kuchni roślinnej, która nie prowadzi do krzywdy wobec żyjących istot. Nie da się ukryć, że postawa wege wymaga zastosowania różnorodności w menu, jeśli prowadzimy działalność gastronomiczną lub organizujemy event, na którym ma pojawić się poczęstunek. Wśród osób obecnych z pewnością nie zabraknie wegetarian lub wegan, o których potrzebach również musimy pamiętać. Propozycje kulinarne warto dobierać w taki sposób, abyśmy byli w stanie zaoferować tak samo dużo dań mięsnych, co bezmięsnych tym bardziej, że wegan w naszym kraju wciąż przybywa. Podczas organizowania wydarzenia z udziałem gości dobrze jest więc zapewnić im wegański catering, zwłaszcza że dieta roślinna stanowi obecnie duży trend i wiele osób chętnie ogranicza mięso niekoniecznie deklarując się jako wegetarianie. Takie rozwiązanie wprowadzi różnorodność na stole, wzbudzi uznanie u osób unikających dań mięsnych, a, być może, także zainspiruje wszystkich do poszerzania kulinarnych horyzontów. Kuchnia wegetariańska jest niezwykle różnorodna, a z wykorzystaniem produktów roślinnych można przygotować niemal każdą potrawę. 

Czytaj więcej
W kategorii:
Tagi:

Świadomy styl życia – Zero Waste


Trash Hero World ustanowiło Luty jako miesiąc Zero Waste, idealnie się składa, bo przecież nasi klienci na co dzień wybierają świadomie!

Dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę bez odpadów, przychodzimy z garścią informacji.

Czym jest Zero Waste?

Zero waste to styl życia, w którym codziennie podejmujemy świadome decyzje. Decyzje, które mają wpływ nie tylko na nasze życie, ale przyszłość planety-fauny i flory otaczającej nas na co dzień.

Według Zero Waste International Alliance, zero waste ma prowadzić do zmiany stylu życia i praktyk, dzięki którym uda się systematycznie unikać i eliminować ilość i toksyczność odpadów i materiałów, chronić i odzyskiwać wszystkie zasoby, a nie spalać je lub zakopywać.

Celem Zero waste jest wyeliminowanie zagrożeń dla zdrowia planety, ludzi, zwierząt lub roślin.”

Czytaj więcej
W kategorii:
Tagi:

Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa


Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Mięsa, dla większości z Was i dla nas to codzienność, ale chcemy szerzyć wiedzę i świadomość o dobroczynnych skutkach rezygnacji z mięsa i produktów odzwierzęcych.

Dlatego z tej okazji postanowiliśmy przyjść do Was z garścią ciekawostek!

Czytaj więcej
W kategorii:
Tagi:

Avocadowy prezentownik


Grudzień rozgościł się na dobre! Ten rok powoli dobiega końca – co nas bardzo cieszy. Bo kolejny przyniesie dużo dobrych rzeczy. Jak już mogliście zobaczyć na naszych profilach facebookowych – powstaje w centrum Gdańska nowe Avocado. Nasza rodzina powiększy się o mini bistro w samym środku pięknego Gdańska! Jesteśmy bardzo podekscytowani!

Szalona świąteczna gorączka przygotowań dopadła wiele osób. Czy aby na pewno warto tak pędzić? Zatracamy w pośpiechu magię grudniowych przygotowań i radość z obdarowania siebie oraz bliskich pięknymi chwilami, uwagą.

Stąd z naszej strony pomysł by odciążyć Was chociaż w jednym z tych tematów. Już w październiku pojawiały się pytania, czy planujemy przygotować tematyczne zestawy prezentowe. Trochę pogłówkowaliśmy i popytaliśmy Was w naszych sklepach i tak oto powstała nasza fantastyczna oferta boxów. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. A żeby było mało – nie tylko Avocado Shop i Store&more ma coś do zaoferowania – ale również Avocado Spot.

Czytaj więcej
W kategorii:
Tagi: