Drobne zmiany to dobre zmiany – jak uczynić zakupy bardziej less waste. 


✨kupowanie produktów na wagę do swoich pojemników✨

Jest już coraz więcej sklepów oferujących sprzedaż produktów sypkich do swoich opakowań. Jest to świetny sposób na niegenerowanie zbędnych odpadów.

Tutaj nieskromnie polecimy nasze sklepy Avocado w Gdańsku i Gdyni. 

Możecie do nas śmiało wpadać z własnymi pojemnikami, za takie zakupy dorzucamy 5% rabatu za miły gest dla naszej planety! 

Zakupy bez swoich opakowań oczywiście też są u nas możliwe, zawsze mamy do dyspozycji słoiczki i torebki papierowe, z których można korzystać do woli. 

✨torby wielokrotnego użytku✨

Ten temat jest już chyba w nas mocno zakorzeniony, idąc na zakupy nosimy ze sobą torby wielokrotnego użytku. 

Warto zaopatrzyć się też w woreczki materiałowe, w które możemy nakładać owoce, orzechy, warzywa czy cukierki, zamiast używać plastikowych siatek. 

✨przemyślane zakupy ✨

Czasami zdarza się nam kupować znacznie więcej niż jesteśmy w stanie przejeść. Wyrzucanie jedzenia to niestety dalej częsta praktyka. Przed zakupami dobrze jest sporządzić listę oraz coś zjeść! 

Zakupy na pusty żołądek mogą powodować chęć kupienia wszystkiego na co mamy akurat ochotę (trust me, been there, done that). 

✨ aplikacje wspomagające niemarnowanie jedzenia ✨ 

Aplikacje cieszące się coraz większą popularnością jak np. appka To Good To Go. 

Wystarczy założyć konto i sprawdzić, które lokale w Twojej okolicy korzystają z danej aplikacji. Restauracje, sklepy, cukiernie i piekarnie wystawiają codziennie paczki, które można kupić za znacznie mniejszą kwotę niż ceny w lokalu, są to produkty z kończącym się terminem lub wypieki czy dania z dnia poprzedniego. Bardzo polecamy taką formę ratowania jedzenia, można za niewielką kwotę dostać naprawdę fajne paki! Też tam jesteśmy i Was rownież zachęcamy! <3